Guntas Krastiņas izstāde INDIGO

 

No 2.marta jau apskatāma Guntas Krastiņas izstāde “Indigo”.

Indigo.
Indigo.

Par izstādi.

Indigo krāsa simbolizē agstākās apziņas uztveršanu: spēju uztvert to, kas noticis pagātnē vai ieskatīties nākotnes notikumos. Visas šīs īpašības ir ievērības cienīgas tāpat, kā spēja distancēties un novērtēt situāciju vai lietu no kāda augstāka skatupunkta, kas ir ārpus indivīda kontroles un laicīgās apziņas.

Šauri materiālā plāksnē vārds ‘’indigo’’ ir krāsas apzīmējums, bet sublimācijā ar šīs krāsas nesto filozofisko kontekstu, spēj veidot īpašu cilvēka garīgā stāvokļa atainojumu pasaules un mūžības redzējumā.

Ekspozīcija aicina cilvēku uzdot sev jautājumu- kas ES esmu Visuma kontekstā, kāda ir mana sūtība, dzīves uzdevums, kā arī liek domāt par garīgām un mūžīgām kategorijām un vērtībām, kuras ir ārpus materiālās pasaules uztveres.

Gunta Krastiņa.

Gunta Krastiņa dzimusi Ventspilī, bet nu jau vairākus gadus par savām mājām sauc Liepāju.

Ieguvusi maģistra grādu mākslā, ir mākslas biedrības ‘’Impasto’’ valdes priekšsēdētāja.Rucavas mākslas skolas vadītāja. Vada gleznošanas studiju pieaugušajiem Grobiņā.

Aktīvi piedalās izstādēs, dažādos ar mākslu saistītos projektos, plenēros un simpozijos. Ir bijušas 16 personālizstādes dažādās Latvijas pilsētās un novados, kā arī ņemta dalība sešās dažādu mākslinieku kopizstādēs.Darbi atrodas privātkolekcijās Latvijā, ASV, Kanādā, Austrijā, Vācijā, Slovākijā.

Ekspozīcija ‘’INDIGO’’ ir bijusi eksponēta Ventspilī, Kuldīgā un Valmieras muzejā, Liepājā galerijā ‘’Promenade’’.