CIANO – FOTOGRAFIKA – RADOŠĀS DARBNĪCAS

 

11.maijā plkst.11.00 Aizputē ciemosies izstādes “Uz tikšanos ciano” autori:

Aivars Rozenbahs,

Dace Lejēja,

Zane Beģe-Begge,

Anita Zīverte

un dalīsies savos daiļrades noslēpumos!

Mākslinieki mācīs, kā, pateicoties UV starojumam, varam iegūt fotoattēlu uz dažādām virsmām ar spilgti izteiktu zilu toni.

Visi zina, kas ir digitālās kameras, pikseļi, mobilie telefoni ar kameru un tūkstošiem ļoti ātri iegūstamu attēlu! Tas viss ir balstīts uz ļoti attālu laiku 19.gs   pirmajā pusē, kad katras fotogrāfijas iegūšana bija kaut kas ļoti noslēpumains un maģisks. Cianotipija ir viena no t.s. alternatīvajām (nesudraba) fototehnikām. Pirmās kopijas iegūtas 1842.gadā un sākotnēji bija paredzētas fotogrammu veidošanai. Līdz pat XX gs. vidum cianotipiju līdztekus citiem reprogrāfijas procesiem arhitekti un būvinženieri izmantoja uz pauspapīra zīmētu rasējumu pavairošanai. Šī tehnika balstās uz dzelzs sāļu jūtīgumu pret UV starojumu, pateicoties tam, mēs varam iegūt fotoattēlu pat uz parasta akvareļpapīra ar spilgti izteiktu zilu toni.

Darbnīcās uzzināsim šī fotomākslas procesa izcelsmi, veidosim attēlus ar šo metodi, kas neprasa speciālas laboratorijas un kuru radīšanā pielietosim saules gaismu.

Cianotipija uz lina auduma.
Cianotipija uz lina auduma. Autore Anita Zīverte .

 

Jāpiesakās “Mētras Mājā” Aizputē Pasta ielā 1a.

Tel. 29545975

hotel@metra-a.lv

www.metra.lv

Darbosimies kopā!

Darbnīcas: