Andra Millera jubilejas personālizstāde – Atmiņu pasjanss

 

No 21. novembra galerijā “Mētras Māja” skatāma jauna izstāde. Šoreiz īpaša – jubilejas personālizstāde “Atmiņu pasjanss”, ko atzīmē mākslinieks Andris Millers.

Mākslinieks dzimis 1954.gadā, 26.decembrī Liepājā. Šis  ir mākslinieka jubilejas gads un tiek atzīmēts ar vairākām personālizstādēm: septembrī – oktobrī Liepājas muzejā un novembrī – Aizputes “Mētras mājas”galerijā. Izstādē Aizputē skatāma ekspozīcija, kas sagatavota īpaši šim jubilejas gadam, tajā redzami darbi arī no iepriekšējo gadu veikuma, bet pārsvarā ir pēdējos piecos gados radītie darbi, tie, kuri visspilgtāk ataino mākslinieka unikālo daiļradi un personību.

Andris Millers ir atzīts stājglezniecības meistars, ar izcilu tonālo gleznojumu un kompozicionālo risinājumu savos darbos. Mākslinieks strādā dažādās tehnikās- akvareļu, ogles, pasteļu, bet galvenā mākslinieka daiļradē ir eļļas tehnika, kurā gleznoti vairākums viņa darbu. Māksliniekam ir izteikts savs īpašais rokraksts, kuru nav iespējams sajaukt ne ar vienu citu, jo gleznojumos ir tikai māksliniekam raksturīgais krāsu salikums un tonalitāte un sižeta kompozicionālais risinājums. Gleznas ir veidotas dažādos stilos – pēdējos gados ir pārsvarā tādi darbi, kas radīti klasiskajā reālisma stilā, savukārt jaunības dienu darbos vairāk jūtama  sirreālisma, simbolisma stila ietekme. Katra Andra Millera glezna ir ļoti personisks vēstījums par mākslinieka jūtīgo attieksmi pret sevi, līdzcilvēkiem,dabu  un pasauli kopumā.

Mākslinieka darbi atrodas privātkolekcijās Kanādā, Polijā, Lietuvā, Krievijā u.c. Šobrīd Andris Millers ir pasniedzējs Liepājas universitātē, aktīvi piedalās izstādēs Latvijā un ārpus tās, piedalās starptautiskos plenēros.

amillers_aizpute