Annas Orniņas grafikas darbu izstāde “Otrā atskaite”

Ielūdzam uz Annas Orniņas izstādes “Otrā atskaite” atklāšanu pklst 17.00  galerijā Mētras Māja Aizpute, Pasta 1a.

Izstādē skatāmi darbi, kas tapuši gan studiju laikā, gan pēc Latvijas Mākslas akadēmijas beigšanas. Šobrīd māksliniece strādā teātra namā “Jūras vārti” par mākslinieciski izgītojošo programmu producenti, taču brīvajā laikā aizraujas ar grāmatu dizainu.

Anna Orniņa mācījusies Latvijas Universitātē un Latvijas Mākslas akadēmijā, kur ieguvusi maģistra grādu vizuāli plastiskajā mākslā – grafikā.

“Grafikās jaušams plakātisms un ilustratīvisms. Lai gan tieši to māksliniekiem bieži pārmet, tomēr šajā gadījumā tas ir apzināts solis. Plakāts kā mākslas veids mani vienmēr ir interesējis un interesē joprojām (bieži vien tā lakoniskā un trāpīgi ironiskā vēstījuma dēļ). No grafikas tehnikām saista sausā adata un linogriezums. Jāatzīst, ka vairāk strādāju augstpieduma tehnikā, jo tad nav nepieciešams speciāls aprīkojums. Bet pēdējos gados esmu pievērsusies datorgarfikai un dizanam. Maz atlicinu laika radošiem, stājgrafikas darbiem. Esmu iesaistījusies projektā “Kokmaizītes”, kur kopā ar savu domubiedreni Baibu Altenu veidojam un radām kultūrvidei un izglītībai veltītas galda spēles bērniem un pieaugušajiem,” tā par sevi un saviem darbiem stāsta māksliniece.

Jāatzīmē, ka Annas Orniņas spēlei “Laimes nams” radītais noformējums konkursā “Gada balva dizainā 2011” atzīts par labāko darbu iepakojumu jomā. Arī konkursā “Gada balva dizainā 2014” māksliniece saņēmusi apbalvojumu – “Labākais iepakojuma dizains”. Kopā ar Baibu Altenu radīta spēle visai ģimenei “Burtošanas čempionāts”, kas galda spēļu cienītāju vidū ieguvusi lielu atzinību.