Bārbalas Gulbes un Astrīdas Meirānes izstāde – Caurspīdīgs

 

Galerijā Mētras Māja 4.maijā plkst. 13.00 notiek stikla mākslinieces Bārbalas Gulbes un fotogrāfes Astrīdas Meirānes kopējās izstādes “Caurspīdīgs” atklāšana.

Izstādē skatāmie darbi ir rezultāts gada garumā ilgušai sadarbībai starp abām māksliniecēm. Abas mākslinieces ir profesionāles ar plašu izstāžu pieredzi, Astrīda Meirāne ir fotogrāfe, Bārbala Gulbe – stikla māksliniece. Savstarpēji sadarbojoties un iedvesmojoties ir izveidota fotogrāfiju sērija, kurā izcelta stikla kā mākslas objekta suģestējošā pievilcība un tajā pašā laikā, fotogrāfija ir kā pašpietiekams mākslas darbs, kas nes jau jaunu informāciju. Izstādē līdzās apskatāmi stikla mākslas darbu oriģināli un to fotogrāfijas.

Bārbalas Gulbes un Astrīdas Meirānes
izstāde “Caurspīdīgs”

Bārbala Gulbe (1972):

“Caurspīdīgums jeb gaismas caurlaidība ir tas, kas atšķir stiklu no citām materialitātēm. Gaisma ir tā kas palīdz izcelt visas stikla mākslas darba kvalitātes. Stikla fotogrāfijā gaisma un ēna dzīvo savu dzīvi, bet rodas no paša reālā darba. Tādējādi veidojas gaismas un ēnas mijiedarbība caurspīdīgumā.”

Bārbalas Gulbes un Astrīdas Meirānes
izstāde “Caurspīdīgs”

Astrīda Meirāne (1952):

“Ir tapis mans laiks ar stiklu. Tas ir bijis meditatīvs ar sajūtu garšu. Stikla caurspīdīgums ir rosinājis doties īpašā gaismas ceļojumā.”

Bārbalas Gulbes un Astrīdas Meirānes
izstāde “Caurspīdīgs”